מהו דק עץ טבעי?

דק הינו סוג של רצפת עץ המורכבת על תשתית קורות עץ או קורות מתכת, דק העץ הפך בשנים האחרונות לפריט חובה בכל בית פרטי או דירת גג ואף החל חודר לפנים הבית כאלמנט עיצובי המשתלב עם העיצוב הכללי של הבית. דק העץ יוצר אווירה חמה ונעימה בכל מקום בו הוא מותקן ומקנה אווירת חופש וחיים נעימים ושלווים.
התקנת הדק מבוצעת בדרך כלל על ידי בעל מקצוע

סוגי העצים המתאימים לבניית דקים מתחלקים בעיקרון לשני סוגים : עצים רכים כגון אורן, אורן מחוטא, דגלאס, קרוליינה, או עצים קשים מסוג איפאה,  סידר, קומרו,  טיק בורמזי, קיורופאי אלון גושני, ועוד.מרבית הדקים נבנים כיום מעץ אורן פיני בשל מחירו הנמוך יחסית, והנוחות בעבודה עמו, המאפשרת גם לאלו שאינם מקצוענים להתמודד עמו בהצלחה.
האיפאה המקורית מברזיל והטיק, עצים קשים ועמידים, מקובלים גם הם בבניית דקים ויוצרים מראה יוקרתי ואיכותי

אורן פיני – REDWOOD PINE  האורן המיובא ממנסרות מובילות בפינלנד הינו בעל תכונות רבות לבנייה איכותית, שתחזיק לאורך ימים. האורן נחשב לקבוצת העצים הרכים המאופיין ב"עיניים" וסיבים בטקסטורה לא- אחידה. לעץ האורן היבש צבע אדמדם-חום חיוור. שימושים עיקריים: גגות, פרגולות, דקים, גדרות, שערים וריהוט.

איפאה ברזילאי– IPE  האיפאה או בשמו הלועזי Tabaco/Tabebuia מיובא מברזיל בלבד, קשה במיוחד, עמיד בתנאי אקלים רבים וברמת שחיקה גבוהה. דק איפא הינו הדק הפופולארי ביותר בגלל מראהו הכפרי ויכולות העמידות בכל תנאי מזג אוויר.  צבעו הבסיסי חום כהה. שימושים עיקריים: דקים , פרקטים וחיפויי קיר

טיק – מקורו של הטיק בדרום ובמרכז אסיה,לטיק גוון חום צהבהב עד כהה, הוא מצטיין באטימות מושלמת כנגד לחות, אינו נרקב והוא עמיד בפני שינויי אקלים. שימושים עיקריים:  ריהוט פנים, רצפות עץ, דקים, חיפויי בריכות, פרגולות וריהוט חוץ.

סידר ארז– הסידר האמריקאי הוא עץ שעמידותו גבוהה. שימושו של עץ זה הוא בעיקר בחיפויים וציפויים של קירות וגגות, ג'קוזי,  דקים, וריהוט גן.

עץ  גושני לבן  עץ המגיע מארצות אירופה. משתייך למשפחת המחטנים. משמש לבנייה, לגגות ולפרגולות, ניתן לקבלו במיגוון חתכים וגם במידות ארוכות

דאגלאס פייר עץ גושני שמקורו בצפון אמריקה. בעל גוון אדמדם. מתאפיין בחוזקו האלסטי ולכן נפוץ בשימוש בקונסטרוקציה , פרגולות ובמפתחים גדולים בכל סוגי הבניה.

אלון גושני מגיע מארצות אירופה וארה"ב. עץ קשה בעל מרקם מיוחד. משמש לעבודות יוקרתיות.

קליר  גם עץ גושני זה מקורו בצפון אמריקה. בעל גוון אדמדם כמו הדאגלאס פייר, אך ללא עיניים. בעל חוזק אלסטי ולכן מתאים לקונסטרוקציות ולמפתחים גדולים.

תפריט