סגירות חורף

 

החורף הולך להיות חם גם בחצר ובגינה עם מערכות הצללה, קירוי לגשם וסגירות חורף הטובות והמשוכללות ביותר!

לקראת עונת החורף, קיים מגוון רחב של אפשרויות לעיצוב חוץ בבית פרטי הכולל מערכות הצללה, קירוי לגשם וסגירות חורף. אפשרויות אלו מתאימות הן לעיצוב חצר או עיצוב גינה והן לעיצוב ייחודי של גינת גג.

מי שלא מכיר את מבחר הפתרונות של עיצוב חוץ בחורף, מתלבט האם יהיה נבון להשקיע בעיצוב חוץ או עיצוב גינת גג דווקא בעונה הגשומה והקרה? התשובה היא לחלוטין כן. באמצעות מערכות סגירה לחורף, קירוי לגשם ומערכות הצללה נוספות ניתן להפוך את החצר והגינה למרחבים שנעים לשהות בהם גם תחת גשמים והקור החורפי.

ובינינו, לאחר שהשקעתם כל כך הרבה בעיצוב חוץ בבית פרטי וגם בגינת גג, לא חבל ליהנות ממנו רק מחצית מהשנה?

 

האם הפתרונות הרגילים יספקו את הסחורה?

בשוק כיום קיימים פתרונות שכיחים ומקובלים של סגירות וקירוי נגד גשם לפרגולות ומבנים קלים, כגון: סנטף, פוליגל, רעפי שינגלס, רעפי חרס וכו'. חלקם אכן משמשים גם בתור פתרונות מניחים את הדעת המתאימים גם לגינות גג וגינות בבית פרטי. ניתן כמובן גם להקים מבנה עשוי חלונות/דלתות אלומיניום וזכוכית, וזאת על מנת לוודא סגירה הרמטית של הקירות במבנה או במרפסת בימים הקרים והגשומים.

יחד עם זאת, לצד היתרונות הרבים, לא ניתן להתעלם מכמה חסרונות משמעותיים: אחת הבעיות המרכזיות היא כמובן שהמבנים הם קבועים, ולכן אינם מאפשרים ליהנות מהבריזה הנעימה בשעות החמות. כמו כן, הבנייה מצריכה השגת אישורים והיתרים, ושאר מסמכים בירוקרטיים, המקשים על העניין. בנוסף, במידה ומדובר בשימוש ברעפים, כחלק מעיצוב גינת גג, יש לקחת בחשבון כי הם מביאים להחשכה של השטח המקורי, ובכך להסתיר את כל הייחודיות של עיצוב החוץ שלכם. אחת הסיבות להשקעה בעיצוב חוץ, במיוחד עיצוב גינה, חצר או גינת גג, היא כמובן הפינוק של הצפייה בכוכבים ובשמיים הפתוחים, שהיא כמובן בלתי אפשרית במידה והתקנתם מבנים בעלי גג קבוע. חסרון נוסף ומהותי נוגע לחוסר האפשרות לאוורר את המבנה, בכל הנוגע לאבק ולעשן.

חסרונות אלו ורבים אחרים הביאו לפיתוח והקמת מערכות משוכללות וחדישות כגון מערכות דינאמיות, הניתנות לסגירה ופתיחה, המספקות פתרון יעיל לצורך של קירוי נגד גשם, הצללה, וכן לסגירת דפנות (קירות).

 

אילו מערכות מספקות את הפתרונות המצוינים ביותר?

הצללה:

מערכת הצללה בעלת זרועות: מערכת חכמה זו אינה זקוקה לעמודים או תומכות. ניתן להתקינה על קיר או אפילו על פרגולה. היא יכולה להופיע במגוון צורות, בתור מערכת חשמלית, ידנית או אפילו משולבת. המטרה של מערכת הצללה בעלת זרועות נועדה לספק הצללה, אך ניתן ליהנות ממנה גם בזמנים של גשם.

סוכך מסילות אנטי סאן: הסוכך מיועד להצללת פרגולות, חדרי פטיו ויעיל גם עבור גגות. הבד המתוח מונע לאורך המסילות המותקנות בצדי הסוכך, כך שבמצב סגור מתקפל הסוכך לתוך קסטת אלומיניום.

קירוי נגד גשם:

מערכת קירוי נגד גשם: המערכת בנויה בתור מבנה אלומיניום. המבנה עצמו משמש כמרזב לגשם, כאשר פתחי הניקוז ממוקמים בתחתית העמודים. הקירוי עשוי יריעת PVC המחולקת למקטעים, אשר ניתנים לפתיחה וסגירה בלחיצת כפתור קלה. במצב מתוח, היריעה נראית כתקרה לכל דבר. בנוסף, במידה ובוחרים במערכת המשולבת, ניתן להוסיף תאורת LED נסתרת, המותקנת בתוך העמודים וגם ביריעת ה-PVC. כמו כן, קיימת האפשרות לשלב במערכת זו גם מערכות נוספות המשמשות לסגירת קירות, כגון- מסך יורד או סיגמנטים של זכוכית. במידה ואתם חובבי העיצוב הטבעי, בוודאי תשמחו לדעת כי ניתן לשלב את מערכת קירוי נגד גשם על מבנה של פרגולת עץ, ללא מבנה האלומיניום. בדרך זו ניתן ליהנות מכל העולמות. גם לקבל פרגולת עץ פתוחה, מחומרים טבעיים, שאפילו כשרה כסוכה, ובימי החורף –  בלחיצת כפתור אחת – למתוח את הקירוי נגד הגשם ולא לוותר על גן העדן של עיצוב החוץ שלכם.

 

סגירת חורף/הצללה אנכית:

מערכת סלייד נאספת מזכוכית:  מערכת הבנויה ממסילה עליונה ותחתונה (ניתן לתכנן את המסילה התחתונה כשקועה בתוך דק/ריצוף). במסילה שתולות יחידות זכוכית נפרדות. כאשר הן פרוסות – הן נצמדות אחת אל השנייה ויוצרות קיר זכוכית. כאשר רוצים לפתוח – פותחים את היחידה הראשונה המשמשת כדלת, ואז ניתן להזיז כל יחידה על המסילה אל עבר הראשונה ולפתוח אותה ב-90 מעלות על היחידה הקודמת. הפעולה נעשית בפשטות וללא מאמץ. שטח הקיר נשאר ללא עמודים או מסגרות, וכך ניתן לקבל קיר זכוכית מלא, חלקי, או שטח פתוח לחלוטין.

מערכת סלייד אנכית: בדומה למערכת הקודמת אשר נפתחת ונסגרת לצדדים. גם היא מחולקת לסיגמנטים, אך בניגוד למערכת הקודמת, היא עובדת באופן חשמלי, כך שהסיגמנטים נפתחים למעלה, וכשהם נסגרים נשאר הסיגמנט התחתון כמעקה בטיחות. על כן, המערכת מתאימה לאזורי בריכות וג'קוזי או בכל מקום בו נדרש להשאיר מעקה בטיחות.

מערכת מסך יורד: מערכת חשמלית / ידנית (ניתנת גם לשילוב לשומרי שבת בחלק מהדגמים). בעלת מסילות צד ו"קסטה" עליונה בה נמצא המסך עצמו. המסך יכול להיות מבד רשת נושם, PVC איכותי שקוף או בגוון מסוים (במערכות מסוימות ניתן לעשות PVC בגוון מסוים עם חלון PVC שקוף מולחם בתוכו).

ניתן לשלב את המערכות בפרגולה. גם בכזאת עם הצללה כשרה לסוכה. בלחיצת כפתור הסוכה הופכת להיות סגורה, ואז ניתן לחמם/לקרר אותה מבפנים.

מערכות כאלו מאפשרות לכם ליהנות מגינת הגג שלכם או מהגינה המעוצבת בבית בכל ימות השנה.

תפריט