סוגי חיפויים לעיצוב חוץ

בעיצוב חוץ ישנו צורך לפעמים לחפות קירות, חזית של מבנה, ליצור קיר דקורטיבי, גב של פינת ישיבה וכדומה.

ישנם סוגים שונים של חיפויים:

* חיפוי טבעי בעץ – "סרגלי" עץ בחתכים שונים (2/4, 2/7, 2/10, 2/14 ועוד. ניתן גם לשלב ביניהם) ובסוגי עץ שונים: אורן – הפשוט ביותר. איפאה – הנפוץ ביותר בישראל. סידר, טיק בורמזי, גראפרה ועוד רבים ומגוונים. חיפוי העץ הטבעי נותן מראה חם וטבעי, ודורש תחזוקה מסוימת בכדי לשמור על המראה שלו.

* חיפוי עץ סינטטי – "סרגלי" עץ סינטטי מורכבים משבבי עץ בשילוב של פולימרים. בם קיימים בכל מיני סוגים, צבעים ודגמים. חלקם בעלי מראה כמעט זהה לעץ טבעי. הם אינם דורשים תחזוקה מעבר לניקיון.

* בטון אדירכלי – לוחות פייבר צמנט. הם מגיעים בכמה עוביים אפשריים. ניתן להשתמש במראה הבטון האפור הטבעי בכדי לחפות קירות שלמים או לצבוע את הלוחות לכל צבע שתרצו. את הלוחות ניתן לחתוך לגדלים שונים ואף לצורות שונות ואפשר ממש ליצור קיר דקורטיבי ככל העולה על דמיון המעצב.

קיימים גם לוחות פייבר צמנט דמויי עץ, אשר דומים בתכונותיהם לעץ הסינטטי.

* קיר ירוק – מי אמר שצמחייה אפשר לשתול רק על הרצפה? קיימים פתרונות שונים לשתילה אנכית וליצירת קיר ירוק, פורח ושופע.

* וודרטקס – לוחות עץ טבעי דחוס בעובי 1 ס"מ בעלי מראה חלק / מראה של סטריפים / טקסטורת קליפת עץ. מאוד נפוץ בארה"ב ובאירופה. ניתן לחפות מבנים שונים בלוחות האלה. הלוחות מגיעים בצבע חום עצי טבעי, אך ניתן לצבוע אותם לכל צבע במניפת הצבעים.

* משרביות אוסטרליות – המשרביות האוסטרליות  עשויות בעצם מהוודרטקס, אך באות עם חיתוכי CNC היוצרים דפוסים שונים וצורות בלוח, ובכך נותנים לו מראה דקורטיבי מעניין. המשרביות נפוצות מאוד בשימוש כמחיצה או הצללה בגלל שניתן לראות דרכן (תלוי בסוג החיתוכים שעושים. המשרביות באות במגוון דפוסים וצורות של חיתוכים (צורות של עלים, מעויינים, כוכבים, פסים ועוד) קבועים, אך ניתן גם לעשות חיתוכים בהזמנה אישית על פי סקיצה.

בחיפוי של וודרטקס, אפשר ורצוי לשלב משרבייות, ומאחוריהן תאורת LED. כך בלילה, רואים רק את הדפוסים של החיתוכים ומקבלים גופי תאורה דקורטיביים ומרשימים בחזית המבנה.

* HPL – לוחות סינטטים בעלי 3 שכבות. מאוד נפוצים בחיפויי בתים מודרניים. קיימים במגוון גדול של גדלים , צבעים וגם דמויי עץ.

כל החיפויים שהזכרנו עמידים לתנאי חוץ, חלקם דורשים תחזוקה מסוימת. לכן עדיף לתכנן את החיפוי מבעוד מועד בכדי להתחשב בסוג ועובי התשתית עבור כל חיפוי.

ניתן גם לשלב את סוגי החיפויים, למשל: קיר בחיפוי בטון אדריכלי בשילוב סטריפים של קיר ירוק.

הכול ניתן לעיצוב בעזרת מומחי עיצוב החוץ ואדריכלות הנוף של Amiry & Co.

עיצוב חוץ יוקרתי מעולם לא היה פשוט יותר, רק צרו איתנו קשר.

תפריט