פתרונות תאורת חוץ

תאורת חוץ, תאורת חצר או תאורת גינה, היא אחד החלקים החשובים ביותר בתכנון עיצוב חוץ הבית, אולם לעיתים הוא גם חלק שנוטים לשכוח ממנו בעת התכנון הכללי בעיצוב החוץ אצלכם בבית.

רבים מהלקוחות המבקשים להוסיף יופי, אסתטיקה ופרקטיות בעיצוב החוץ, נוטים להתייחס לתאורת החוץ כחלק זניח אשר אפשר להשקיע בו רק במידה ונותר תקציב.

למרות זאת, תאורת גינה מבליטה את החצר ומשדרגת את אדריכלות הנוף, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונלית.

מתכננים תאורת חוץ בחצר או בגינה? הכירו 5 עקרונות תאורה שרצוי להתייחס אליהם בעת עיצוב החוץ

  1. תאורה שימושית:הארה פונקציונלית של אזור מסוים בחצר או בגינה. לדוגמא: ניתן לשלב בפרגולה גופי תאורה המאירים כלפי מטה, כך שניתן יהיה להשתמש בפרגולה גם בשעות החשיכה. בתחום זה, שכיח מאוד השימוש בסטריפ LED, אשר מקובע בתחתית הקורות או בתוך מגרעות.
  2. תאורת סימון: סוג תאורה זה הכרחי מבחינה בטיחותית, ואין לוותר עליו. תאורת סימון מסייעת להאיר שבילים, מדרגות, שינויי מפלסים וכיו"ב.. קיימים סוגים שונים של תאורת סימון, כגון: ספוטים שקועים להתקנה בצדי דק עץ;רצפתית ( למשל בתוך חיפוי שביל דק); סטריפ LED נסתר בתחתית "שלח" המדרגה (שלח הינו החלק שעליו דורכים במדרגה), אשר מאיר את המדרגה הבאה; ספוטים שקועי קיר במצדי מדרגות; סיבים אופטיים השתולים בתוך דק/ ריצוף, כמעט בלתי נראים במהלך היום, אך בלילה מנצנצים בנקודות אור מדויקות. אם עיצוב החוץ שלכם כולל מטבח חוץ, כחלק מעיצוב החוץ שלכם, – אל תשכחו להוסיף פס LED נסתר בתחתית הבר,אשר ישמש ל גם לסימון של הבר וגם להקרנת אור על חזית מטבח החוץ.
  3. תאורת זריקה: "שטיפה" של אור מנקודה גבוהה על מנת להאיר ולכסות שטח מקסימלי. תאורת זריקה מצוינת לאירוח . לצורך זה כדאי ומומלץ להתקין פרוז'קטורים, אשר ממלאים את מטרה זו באופן יעיל ואסתטי. כיום קיים בשוק מבחר גדול של פרוז'קטורים איכותיים ומגוונים, המגיעים בגדלים שונים, ומעוצבים באופן אלגנטי., את הפרוז'קטורים ניתן לתלות על קיר הבית לשלב בקורות הפרגולה הפונה אל החצר.
  4. תאורת אווירה: תאורת אווירה מבליטה את הקסם של אדריכלות הנוף הייחודית לחצר שלכם, ומתאימה גם לעיצוב חוץ בפנטהאוזים. ניתן להשתמש בדוקרני גינה, המפוזרים בין השתילות ומאירים את הצמחים מלמטה כלפי מעלה; גם דוקרני "פטריה" (נקראים כך בשל צורתם) יאירו באופן מחמיא צמחים נמוכים מלמעלה (בגובה 40-50 ס"מ). תאורת אווירה כוללתמגוון תאורות קיר שונות: כגון: גופי תאורה UP DOWN, המאירים גם כלפי מעלה וגם כלפי מטה ומגיעים במגוון רחב של צורות שביניהן תוכלו לבחור את העדפתכם. היות והמגוון כ"כ רחב – ההמלצה שלנו היא להיוועץ איש מקצוע אשר יסייע בבחירה הטובה והמתאימה לכם ביותר.
  5. תאורה דקורטיבית: תאורה זו מאפשר להכניס קצת יותר עניין ומשדרג את עיצוב חוץ באופן דקורטיבי. מומלץ לשלב גופי תאורה המתאימים לטעמכם האישי, אשר יעניקו לחצר ולגינה מראה ייחודי המתכתב עם העיצוב הכללי של ביתכם.

לסיכום, על כל גופי התאורה הנבחרים להיות מותאמים לעיצוב חוץ ולשימוש בחוץ (עמידים בתנאי מזג אויר, אטומים לחדירת מים וכו'). וחשוב מכל – יש לקחת בחשבון את גופי התאורה (סוג, מיקום, תפקיד) עוד בטרם החלה הבנייה – בשלב תכנון התשתיות בעיצוב חצר או עיצוב גינה, על מנת ליהנות מעיצוב אדריכלות נוף אסתטי, פונקציונלי ומותאם אישית.

רוצים לשמוע עוד? צרו איתנו קשר.

תפריט